Jak upewnić się, że kupujemy najlepszy stół konferencyjny?

Jeśli jesteśmy w trakcie kupowania stołu konferencyjnego, to dobry moment, aby przeanalizować wszelkie dostępne opcje. Stoły konferencyjne to duże meble i kosztowna inwestycja. Firmy nie wymieniają ich zbyt często, dlatego ważne jest, aby znaleźć mebel charakteryzujący się wysoką jakością, trwałością i uniwersalnym stylem. Po określeniu wymagań dotyczących dostępnej przestrzeni i zorientowaniu się w kształcie, dobrze jest przyjrzeć się bliżej materiałom. Wysokiej jakości stół konferencyjny będzie prawdopodobnie wykonany z litego drewna, ale coraz częściej pojawiają się inne materiały.

Stoły drewniane
Dąb, czereśnia, orzech i mahoń to twarde drewno o wysokiej jakości, które przetrwa długi czas. Upewnijmy jednak się, że cała konstrukcja stołu drewnianego wykonana jest z litego drewna liściastego. Niektóre firmy mogą próbować łączyć twarde drewno ze słabszym drewnem w różnych częściach ramy. Za drewno twarde zapłacimy więcej, niż za inne materiały, takie jak kompozyty i laminaty.

Jeśli znajdziemy stół z litego drewna, który spełnia nasze potrzeby, zapytajmy koniecznie o odporność na zarysowania i jego wykończenia. Niektóre modele mogą być wyposażone w opcjonalny szklany blat, który chroni powierzchnię drewna i zapobiega uszkodzeniom.

Konstrukcja stołu
Zanim dokonamy zakupu, zorientujmy się, jaka jest konstrukcja stołu. Powinniśmy się dowiedzieć, z jakich materiałów użyto do stworzenia konstrukcji. O wiele trwalsze są stoły zespolone za pomocą kołków, gwoździ czy śrub, a nie kleju i zszywek. Niezwykle istotna może okazać się waga stołu, która decyduje o jego mobilności. W przypadku materiałów takich jak szkło i tworzywa sztuczne warto zapytać o zbrojenie.

Niezwykle istotną kwestią są wszelkie udogodnienia zwiększające funkcjonalność. Najlepszym przykładem jest stół z linii I MEET znajdujący się w ofercie sklepu http://meblicante.pl/, z bardzo ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi przepustowości kabli.
Koniecznie zapytajmy również o gwarancję. Przy tak dużej inwestycji, mebel powinien być objęty gwarancją tak długo, jak to możliwe zwłaszcza, jeżeli będzie intensywnie eksploatowany.

Źródło: http://meblicante.pl/meble-biurowe/stoly-konferencyjne/stol-konferencyjny-i-meet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *