Jakie wyróżniamy rodzaje mikrodermabrozji?

Mikrodermabrozja jest zabiegiem niezwykle skutecznym dla tych którzy chcą się pozbyć zmarszczek, rozstępów, blizn pourazowych czy usunąć przebarwienia. Zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka, porównuje się ten zabieg do takich zabiegów jak peelingi chemiczne, dermabrazja, laseroterapia. Wyróżniamy trzy rodzaje mikrodermabrozji: diamentowa, korundowa, tlenowa. Czym się różnią te zabiegi? I dla kogo są polecane?

Trzy zabiegi mikrodermabruzji

Mikrodermobruzja diamentowa polecana jest osobom z wrażliwą skórą, która jest skłonna do zmian alergicznych. Zabieg wygląda tak, że wykorzystuje się głowicę diamentową, która przesuwa się po skórze za pomocą metalowej końcówki, która zbiera usunięty naskórek. Ile trwa zabieg? Trzeba powiedzieć, że około godziny i jest to zabieg bezbolesny, gdyż naskórek nie zawiera zakończeń nerwowych. Metoda ta jest metodą bezpyłową, co oznacza, że nie zostawia śladów proszku na skórze. Skóra jest gładka i piękna już chwile po zabiegu. Mikrodermabrazja korundowa jest zbliżonym zabiegiem do mikrodermabrazji diamentowej. Jednak zamiast diamentu stosuje się kryształki glinu. Ściera się martwy naskórek za pomocą urządzenia, które pod dużym ciśnieniem wyrzuca na skórę organiczny proszek. W ten sposób stymuluje się głębsze warstwy skóry do produkcji elastyny i koleganu, które są odpowiedzialne za jędrność i gładkość. Urządzenie wykorzystywane do zabiegu jest wykonane z dwóch końcówek: jedna końcówka usuwa martwy naskórek i zanieczyszczenia, natomiast druga końcówka zasysa złuszczony materiał. Tutaj również zabieg trwa około godziny, ale po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona jeszcze kilka godzin. Zabieg ten polecany jest osobom z szerokimi porami oraz wszelkimi przebarwieniami na skórze. Trzecim typem mikrodermabrazji jest mikrodermabrazja tlenowa. Metoda ta wykorzystuje tlen z solą fizjologiczną. Oprócz tego, że złuszcza naskórek, pomaga również pozbyć się zalegających na skórze i w porach zanieczyszczeń. Ten zabieg zalecany jest wiosną i latem, kiedy po jesieni i zimie, skóra pozbawiona jest ochrony.

Ze względu na to, że zabieg jest nieinwazyjny i rzadko występują skutki uboczne, jest pożądany przez wiele kobiet. Szkolenie z tego zabiegu można wykonać tutaj szkoleniaperfectum.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *