Jak rozpoznać objawy uzależnienia od alkoholu?

Uzależnienie od alkoholów jest chorobą śmiertelną. U osób, które nadużywają alkoholu występują różne objawy. Są charakterystyczne objawy, które już świadczą o uzależnieniu: silne pragnienie napicia się alkoholu, upośledzona zdolność kontrolowania picia alkoholu, picie alkoholu w celu zapobieżenia alkoholowemu zespołowi abstynencyjnemu. To tylko niektóre z objawów. Rozwińmy je.

Kiedy można już mówić o alkoholizmie?

Osoby uzależnione od alkoholu odczuwają głód alkoholowy. Jest to tak silne pragnienie napicia się, że ten, kto nie przeżywał głodu alkoholowego nie jest w stanie go zrozumieć. Oprócz głodu alkoholowego pojawia się również upośledzona zdolność kontrolowanego picia alkoholu. Pojawia się tutaj, picie alkoholu w pracy. Mimo szczerych chęci, osoba uzależniona nie jest w stanie kontrolować swojego picia. Osoby uzależnione odczuwają także dokuczliwe objawy zespołu abstynencyjnego. Wypity alkohol niejako zmniejsza objawy abstynencyjne. Osoba pijąca ma wręcz wrażenie, że dzięki temu, że wypiła alkohol może normalnie funkcjonować. Niestety tra to krótko, gdyż alkohol jest stopniowo eliminowany z organizmu. Do objaw abstynencyjnych zalicza się: nudności, biegunka, wzmożona potliwość. U osoby chorej zwiększa się również tolerancja na alkohol, okazuje się, że ta sama dawka alkoholu nie przynosi pożądanych efektów.

Mój mąż pije- co mogę zrobić?

Jeśli nasz partner czy partnerka nadużywa alkoholu to zastanawiamy się jak możemy wpłynąć na tę osobę, co możemy zrobić, by ta osoba przestała pić. Niestety zmuszanie alkoholika do zaprzestania picia niczego nie zmieni. Ale możemy zmienić nastawienie do niego. Jeśli długi czas żyliśmy z alkoholikiem to nie obejdzie się bez pomocy specjalistów, którzy pomogą nam zrozumieć chorobę naszego partnera, a przede wszystkim pomogą nam zacząć normalnie żyć. Gdzie szukać pomocy? Np. w tym Krakowskim ośrodku: mctu.pl. W Polsce wiele jest miejsc w których uzyskamy pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *