Jakie urządzenia są wyposażone w panele dotykowe?

Rozwój technologii nabiera niewyobrażalnego tempa. Urządzenia, które jeszcze kilka lat temu uznalibyśmy za gadżety rodem z powieści science-fiction, dziś usprawniają nasze życie. Sprawiają, że codzienne czynności stają się łatwiejsze. Ogromnym krokiem w kierunku technologii przyszłości stały się panele dotykowe.

Dlaczego panele dotykowe to tak wielki postęp
Za pomocą panelu dotykowego możemy wydać polecenie zintegrowanemu z nim urządzeniu w sposób prosty, szybki i niemal intuicyjny. Nie musimy zastanawiać się nad kombinacjami klawiszy, wykonywać ruchów myszką komputerową, wciskać kolejnych przycisków, aby aktywować określoną funkcję urządzenia. Panele dotykowe to pod tym względem gigantyczne uproszczenie. Dzięki nim urządzenia zyskują więcej miejsca na wyświetlacz czy bardziej wydajny akumulator. W coraz bardziej nowoczesnych urządzeniach widać tendencję do miniaturyzacji. Panele dotykowe doskonale wpisują się w najnowsze technologiczne trendy.

W jakich urządzeniach obecne są panele dotykowe?
Panele dotykowe można znaleźć przede wszystkim w telefonach oraz w urządzeniach elektronicznych niewielkich rozmiarów. Jednak nie tylko. Konsole do gier, palmtopy, nawigacja również pozwalają się sterować przesunięciem palca po ekranie. Często korzystamy dziś z pracy kurierów. Potwierdzenie odebrania przesyłki także odbywa się bardzo często za pomocą małych komputerów wyposażonych w panel dotykowy. Kolejna kategoria urządzeń z panelami dotykowymi to notebooki oraz tablety. Bardzo ciekawym rodzajem tabletów są tablety graficzne. Możemy na nich rysować niemal jak na papierze wykonując podobne ruchy dłonią. Także najnowsze generacje komputerów oparte o system TouchSmart pozwalają na obsługę urządzenia za pośrednictwem dotyku.

Z panelami dotykowymi spotkamy się również w przestrzeni miejskiej. Takie urządzenia obecne są w galeriach handlowych, na dworcach, lotniskach, w hotelach oraz innych miejscach użyteczności publicznej. Wyposaża się w nie bankomaty, automaty do sprzedaży oraz specjalne urządzenie do udzielania informacji. Przykładem mogą być specjalne panele interaktywne w galeriach handlowych, które wskażą nam miejsce, w którym się znajdujemy oraz zaprezentują rozkład poszczególnych butików.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *