Historia pojazdu- dlaczego warto ją znać?

Decydując się na zakup używanego auta musimy być szczególnie ostrożni. Wymaga to od nas ogromnej wiedzy o rynku, doświadczenia oraz znajomości trików, które są stosowane przez sprzedających. Bardzo łatwo kupić pojazd, który na pierwszy rzut oka wydaje się być znakomita propozycją, a potem okazuje się, że ma wiele wad ukrytych, których nie wychwyciliśmy. Dlatego najlepiej by auto pomogli nam wybrać fachowcy dostępni np. tutaj http://mobilekspert.pl. Jeśli oprzemy się na opinii specjalistów z pewnością uda nam się uniknąć nieprzyjemności. Na pewno zanim zakupimy auto warto dowiedzieć się jaka była jego historia. Oprócz tego warto wiedzieć, że w Polsce prawdziwą plagą jest cofanie liczników przebiegu- to też wychwycą specjaliści.

Czego się dowiemy z historii pojazdu potencjalnego samochodu, który zamierzamy kupić?

Historia pojazdu wskazuje nam o pojeździe takie informacje jak: dane techniczne (pojemność, moc silnika, rodzaj paliwa) rok produkcji auta, datę pierwszej rejestracji w Polsce, daty zmiany kolejnych właścicieli, terminy obowiązkowych badań technicznych, które przechodził pojazd, odczyt licznika zarejestrowany podczas badań technicznych, informację czy posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, informację czy pojazd był własnością firmy/organizacji czy osoby prywatnej. Historię dowolnego samochodu można poznać przez internet. Wystarczy znać numer VIN, datę pierwszej rejestracji oraz numer rejestracyjny. Dzięki temu, że sprawdzimy pojazd dowiemy się np. czy nie był on kradziony.

Nie wahaj się- sprawdź auto

Oczywiście, sprawdzenie w internecie historii pojazdu to nie wszystko. Trzeba całościowo sprawdzić samochód, by być pewnym, że jest w stanie, jaki opisuje go właściciel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *