Zapisy o lampach zewnętrznych

O lampach zewnętrznych zostało napisane już bardzo wiele, ale tak naprawdę mało artykułów ma funkcję informacyjną. O co chodzi? O temat dotyczący najlepszego sposobu doboru lamp zewnętrznych. Fakt, że znaczenie ma ich funkcjonalność, estetyka wykonania, przeznaczenie i klimat, który możemy stworzyć.

Zapisy o lampach zewnętrznych
Zatem jak? Najprostszym sposobem jest zobaczyć, jak dana lampa zewnętrzna będzie się prezentowała w danym miejscu. Jednak nie chodzi o to, aby od razu ją kupować. W pierwszej kolejności można wykorzystać do testu na przykład latarkę, którą umieszczamy w docelowym miejscu, w którym ma znajdować się nasza wymarzona lampa zewnętrzna. Po co takie testy? Ponieważ nasza wyobraźnia nie zawsze musi mieć praktyczne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie każde lampy zewnętrzne będą się dobrze prezentować się w określonym miejscu. Czasem wystarczy przesunąć źródło światła o kilka centymetrów, by uzyskać zupełnie inny wyraz miejsca, który chcemy stworzyć przy użyciu lamp zewnętrznych. Wybierając odpowiednie miejsce dla naszych lamp zewnętrznych pamiętajmy również, aby były one spójne ze sobą i z otoczeniem. Starajmy się, wybierać takie, które należą do tego samego zestawu. Raczej wystrzegajmy się kompletowania pojedynczych lamp starając się dopasować je do innych. Zamiast uzyskać efekt spójności, uzyskamy chaos. Nie bez znaczenie pozostaje również rodzaj oświetlenia, siła i kolor, który emituje wybrana przez nas lampa zewnętrzna. Nie każda będzie nadawała się do tego, aby była umieszczona np. za rośliną. Zatem w tym miejscu należy zadać sobie kolejne ważne pytanie. Co właściwie chcemy oświetlić przy pomocy lampy zewnętrznej? Jeśli już sprecyzujemy nasze oczekiwania, możemy stworzyć niepowtarzalny klimat naszego wymarzonego ogrodu.

Podsumowując nasza wyobraźnia nie zawsze musi mieć praktyczne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie każda lampa zewnętrzna będzie dobrze prezentować się w danym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *