Kupujemy alkoholomierz

Narzędzie do pomiaru alkoholu w nastawie przydaje się wszystkim tym domowym gorzelnikom, którzy chcą wiedzieć czy z rurki nie leci przypadkiem woda. Alkoholomierz to urządzenie, które składa się z probówki i pływaka z podziałką od 0 do 100%.

Alkoholomierz działa kiedy wlejemy do probówki trunek a pływak pokaże na podziałce zawartość etanolu w wodzie. Warto kontrolować w ten sposób swój nastaw, dzięki któremu uda się na przygotować trunek o takiej mocy, jakiej oczekujemy.

Wykonanie pomiaru
Aby dokonać pomiaru przy użyciu alkoholomierza wystarczy kilka prostych czynności. Najpierw menzurkę, próbówkę lub wysoką przezroczystą szklankę należy wypełnić alkoholem. Następnie trzeba delikatnie zanurzyć Alkoholomierz tak, aby nie dotykał dna ani ścianek menzurki. Po ustabilizowaniu narzędzia, wystarczy odczytać wskazanie dolnej części menisku cieczy. Jeśli zależy nam na tym, aby pomiar był miarodajny i precyzyjny, to alkohol musi mieć temperaturę 20°C. W przypadku innej temperatury niż 20°C koniecznie musimy dokonać korekty z załączonej do urządzenia tabeli. Należy również pamiętać, że inne składniki zawarte w badanej cieczy takie jak cukier, sól, przyprawy aromatu i inne dodatki zaniżają stężenie alkoholu, gdyż zwiększają gęstość badanej cieczy. Oznacza to, że do tego rodzaju trunków najlepiej użyć innego rodzaju narzędzia.

Gdzie kupić alkoholomierz?
Dobry Alkoholomierz wcale nie musi być drogi i najczęściej posiada prosty wygląd oraz jest łatwy w obsłudze. Najbardziej opłaca się zakupić alkoholomierz wielorazowy, który służy do więcej niż jednego pomiaru. Są to urządzenia uniwersalne, które przydadzą się każdemu gorzelnikowi w jego praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *