Sesja ślubna z fotografem

Profesjonalna sesja ślubna powinna być przyjemnością i chwilą wytchnienia dla pary młodej. W końcu jej zadaniem jest uwiecznienie nie tylko faktu zawarcia małżeństwa, ale również szczęścia i emocji zakochanych. Nie bez znaczenia jest więc wybór fotografa i miejsca na sesję plenerową. Pamiętajmy, że nawet najpiękniejsze miejsce nie odda swego uroku na zdjęcie, jeśli za obiektywem stoi amator. Dlatego dokładnie dobierajmy fotografa ślubnego tak, aby otrzymać wyjątkowe pamiątki na resztę wspólnego życia.

Jeśli zależy nam na tym, żeby fotografie ślubne oddawały naszą osobowość i charakter naszego związku musimy koniecznie znaleźć czas dla fotografa. To brzmi banalnie, jednak czasem naprawdę trzeba zwolnić, zapomnieć o wszystkim na parę chwil i wspólnie z fotografem porozmawiać o nas, o tym czego oczekujemy i jak wyobrażamy sobie naszą sesję. Pamiętajmy, że pośpiech w niczym nie sprzyja. Dobry nastrój i chwila wolnego czasu są niezbędne, aby profesjonalna sesja zdjęciowa była udana.

W dniu ślubu czy po?
Wykonanie dobrej sesji w plenerze zajmuje co najmniej dwie godziny i raczej brakuje na nią wolnej chwili w dniu ślubu. Oczywiście dobry fotograf, w zależności od ilości wolnego czasu zaproponuje wykonanie kilku zdjęć np. ze świadkami. Kilka takich fotografii można też wykonać podczas wesela w ogrodzie domu weselnego czy restauracji, zwłaszcza wiosną czy latem. Zasada jest jednak jasna – sesja ma być dla pary młodej przyjemnością, a nie walką z czasem. Jeśli jednak bardzo zależy wam na sesji plenerowej w dniu ślubu, bardzo dobrze przemyślcie wcześniej, gdzie chcecie ją wykonać i dogadajcie wszystko z fotografem. Szczerze doradzamy jednak, żeby na sesję plenerową umówić się kilka dni po ślubie, kiedy będziecie już zupełnie wyluzowani a przez to bardziej naturalni. Zaletą jest na pewno to, że nie będziecie martwili się tym, że przy bardziej wyszukanych pozach, pobrudzicie białą suknię czy garnitur.

Sesja ślubna w kilku miejscach
Ważne, aby na sesję plenerową wybrać miejsce, w którym będziecie mogli poczuć się swobodnie i naturalnie, co oczywiście jest kwestią indywidualną. Na sesję warto też znaleźć kilka różnych miejsc w bliskiej odległości od siebie tak, żeby była urozmaicona i nietypowa. Powiedzcie fotografowi o waszych wspólnych zainteresowaniach, ponieważ sesja żeglarzy może odbyć się w porcie jachtowym czy na pokładzie żaglowca. Możecie też otoczyć się murami wyjątkowych zabytków, jak Pałac Biskupów w Kielcach. Różne ciekawe podpowiedzi znajdziecie na stronie https://dwiewieze.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *