Co musisz wiedzieć przed pierwszą wizyta na strzelnicy Cracow Shooting Academy?

Strzelnica to dosyć specyficzne środowisko, w którym należy przestrzegać pewnych zasad. Niektóre z nich są regulowane przepisami, inne niepisane. Zanim udamy się na strzelnicę Cracow Shooting Academy, powinniśmy wiedzieć, jak się na niej zachować. W przeciwnym razie możemy narazić się na irytację ze strony bardziej doświadczonych użytkowników i chłodne przyjęcie. Strzelnicę Cracow Shoting Academy odwiedza co dziennie wiele osób, łącznie z gośćmi z zagranicy , którzy coraz bardziej doceniają firing range Krakow. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby każdy z nich lekceważył zasady.

Kontakt z bronią, a ryzyko
Na strzelnicy dostępna jest prawdziwa broń palna. To nie zabawki czy atrapy, które nie zrobią nikomu krzywdy. Brawurowe, nieodpowiedzialne zachowania są tutaj naprawdę niebezpieczne, bo narażają nas i innych gości strzelnicy na utratę zdrowia, a nawet życia. Pociski wystrzelone w niewłaściwym kierunku stanowią ogromne zagrożenie dla osób znajdujących się na ich drodze. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności od rodzaju broni i jej kalibru, pocisk jest w stanie przelecieć od kilku metrów do nawet kilku kilometrów.

Na strzelnicy nie jesteśmy sami
Czego możemy się spodziewać po pierwszej wizycie na strzelnicy? Na pewno dostaniemy specjalne ochronniki słuchu, które skutecznie odcinają nas od otoczenia. Obok stanowiska strzeleckiego leży całe potrzebne wyposażenie, amunicja i broń. Dlatego nie należy podchodzić do kogoś od tyłu, nie wspominając nawet o niespodziewanym klepnięciu w plecy czy ramię. Gdy chcemy się z kimś przywitać, to raczej z większej odległości. Musimy brać pod uwagę to, że osoba strzelająca może nie życzyć sobie obserwatora. Celowanie wymaga przecież ogromnej koncentracji, a trudno o skupienie, gdy ktoś stoi za naszymi plecami, komentując nasze poczynania. Nie przeszkadzajmy innym w treningu. Zachowujmy się spokojnie.

Pamiętajmy o roli instruktora. To on przekaże nam najważniejsze informacje na temat broni, pokaże podstawy strzelania. Będzie próbował korygować niewłaściwe zachowania. Przyjmujmy z uwagą wszystkie pouczenia i słuchajmy poleceń trenera.

Źródło: https://www.shootingcracow.com/en/shooting_range

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *