Kwestie bezpieczeństwa na strzelnicy. Jak zachować się na strzelnicy Cracow Shooting Academy?

Wizyta na strzelnicy okazuje się doskonałą zabawą i okazją do odstresowania się. Jednak należy pamiętać, że każde nieodpowiedzialne zachowanie związane z posługiwaniem się bronią może stwarzać potencjalne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia własnego oraz innych osób. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie na strzelnicy pewnych podstawowych zasad bezpieczeństwa. Doskonale zdają sobie z tego sprawę osoby odwiedzające strzelnicę Cracow Shooting Academy. Jak tutaj trafić dowiesz się na stronie https://www.shootingcracow.com/Strzelnica. Wcześniej warto jednak podstawowe zasady rządzące tym miejscem.

Co jest zabronione na strzelnicy?
Broń i alkohol to bardzo niebezpieczne połączenie. Dlatego na teren strzelnicy nie można wchodzić pod wpływem alkoholu lub innych środków wpływających na naszą świadomość np. niektórych leków. Nie można tutaj również wnosić alkoholu. Zabronione jest wynoszenie z terenu strzelnicy broni oraz amunicji. Na strzelnicy mogą nam towarzyszyć znajomi, którzy są jedynie obserwatorami. Powinniśmy jednak zadbać o to, aby nie kręcili się w pobliżu stanowisk strzeleckich i pod żadnym pozorem nie dotykali broni. Prywatna broń jest w tym miejscu świętością. Jeśli ktoś przychodzi z własnym pistoletem, nie możemy bez jego pozwolenia wziąć go do dłoni. O próbach strzelania nie wspominając.

W zgodzie z regulaminem
Każda strzelnica, również Cracow Shootning Academy ma swój regulamin. Warto się z nim zapoznać, zanim pojawimy się w obiekcie. Potem będziemy zbyt podekscytowani obcowaniem z bronią, by dokładnie zapoznać się z zasadami panującymi na strzelnicy. Regulamin strzelnicy z reguły wywieszony jest w widocznym miejscu, więc jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, skierujmy swoje kroki w tym kierunku.

Bezpieczne strzelanie, czyli jakie?
Jak w skrócie opisać bezpieczne zachowanie na strzelnicy? Po pierwsze jest to stosownie się do zasad zawartych we wspomnianym regulaminie. Po drugie przestrzeganie wszelkich zaleceń instruktora. Musimy pamiętać o tym, aby broń noszona poza stanowiskiem strzeleckim była rozładowana. Czynności związane z jej obsługą należy wykonywać wyłącznie na stanowisku strzeleckim.

Źródło: https://www.shootingcracow.com/Strzelnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *