Jak zostać baristą?

Barista to zawód dla ludzi, którzy kochają kawę i wszystko, co z nią związane. Pozwala rozwijać swoją pasję, a jednocześnie przekazywać ją innym. Usługi baristów stają się coraz bardziej popularne. Cieszą się ogromnym powodzeniem w trakcie różnego rodzaju imprez oraz eventów. Odpowiedź na pytanie czy warto zostać baristą musi być, zatem twierdząca. Jednak, dlaczego warto?

Krótka charakterystyka zawodu baristy
Barista to idealny zawód dla osób, które lubią przygotowywać kawę i chcą zostać pracownikiem lokalu gastronomicznego, który ją podaje. Obecnie profesja ta w naszym kraju dopiero się rozwija, ale coraz więcej kawiarni i restauracji poszukuje profesjonalnych basistów. Szanse na znalezienie zatrudnienia są, więc całkiem spore, zwłaszcza, jeśli nabędziemy odpowiednią wiedze i umiejętności praktyczne. Na świecie zawód ten już w tym momencie cieszy się dużym szacunkiem.

Do podstawowych zadań baristy należy oczywiście przygotowywanie kawy w różnych jej odmianach i wersjach. Ale to nie wszystko. Jedną z czynności, która wymagana jest od baristów, zwłaszcza tych wynajmowanych na większe imprezy, jest specjalne dekorowanie kawy. Sztuka ta zyskała nawet swoją nazwę – latte art. Trzeba przyznać, że tego typu pokazy są niezwykle ciekawe i potrafią uatrakcyjnić niejedno przyjęcie. Barista powinien także umieć zadbać o sprzęt, którym się posługuje. Obsługa ekspresu do kawy, jego czyszczenie i konserwacja nie może mieć przed nim żadnych tajemnic.

Najprostsza droga do zostania baristą
Barista to jeden z tych zawodów, gdzie indywidualne predyspozycje, talent oraz pasja liczą się bardziej, niż kwalifikacje. Nie oznacza to jednak, że odpowiednie szkolenia czy kursy nie są ważne i pożądane. Na pewno stanowić mogą dodatkowy atut podczas starania się o pracę. Kursy baristyczne dostępne są w ofercie wielu firm. Jedną z najbardziej popularnych i cenionych na naszym rynku jest Coffee Break. Więcej informacji na temat szkolenia znajdziemy w zakładce http://coffeebreak.pl/kurs-baristy/, na stronie Coffee Break. Odbycie takiego kursu otwiera przed nami mnóstwo możliwości zdobycia ciekawej pracy.

Źródło: http://coffeebreak.pl/kurs-baristy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *