Dlaczego warto wybrać pionowy grzejnik dekoracyjny?

Grzejniki są teraz dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Niezależnie od tego, czy chcemy wysoki, szeroki, niski, wąski, funkcjonalny czy stylowy, wszystkie rodzaje są dostępne w szerokiej palecie modeli na stronie http://iterma.pl/grzejniki-dekoracyjne/1/2/. Często zdarza się, że klasyczny grzejnik poziomy nie pasuje do danego wnętrza ze względu na jego aranżację czy brak wolnej przestrzeni na ścianie. W takich przypadkach doskonale sprawdzi się grzejnik pionowy.

Jakie zalety mają pionowe grzejniki?
Pionowe grzejniki są coraz bardziej popularnym wyborem wśród właścicieli domów, projektantów wnętrz i architektów. Głównym powodem rosnącej popularności wysokich i wąskich modeli jest to, że często jest wygodniej umiejscowić je na ograniczonej przestrzeni ściennej. Okazuje się, że tego typu grzejniki są w stanie dostarczyć nam tyle samo ciepła, co tradycyjne grzejniki poziome.

Grzejniki pionowe są doskonałą alternatywą dla grzejników poziomych. Poprawa wykorzystania przestrzeni życiowej jest kluczowym elementem nowoczesnego życia, ponieważ wszyscy staramy się maksymalizować przestrzeń, jaką dysponujemy dzięki coraz bardziej nowatorskim pomysłom oszczędzającym miejsce.

Głównym problemem związanym z grzejnikami poziomymi jest to, że nie można umieszczać sof, półek na książki lub innych mebli na niektórych ścianach. Możemy w ten sposób zablokować swobodny przepływ ciepłego powietrza i ryzykujemy, że mebel pochłonie całe emitowane ciepło. Pionowe grzejniki pomagają wykorzystywać przestrzeń, którą wcześniej uważaliśmy za niedostępną.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni
Duże okna, które są coraz bardziej popularne mocno ograniczyły miejsce, w którym możemy umieścić grzejniki. Jednak obecnie możliwe jest umieszczenie pionowych grzejników na ścianach po obu stronach okna. Podgrzewany wieszak na ręczniki w stylu drabinkowym był do tej pory tradycyjnym wyborem, jeżeli chodzi o ogrzewanie łazienki, ale dzięki szerokiej gamie pionowych grzejników, możemy posiadać w łazience minimalistyczny, pionowy grzejnika, który w dalszym ciągu daje nam możliwość suszenia ręczników. Zwłaszcza w kuchniach, gdzie przestrzeń zajmowana przez szafy, stoły, wyspy i różnego rodzaju schowki jest bardzo ograniczona, powinniśmy zastanowić się nad montażem grzejnika pionowego.

Źródło:
http://www.luxrad.com/pl,a189,fortuna.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *