Czy bezprzewodowe kamery bezpieczeństwa rzeczywiście są bezpieczne?

Telewizja przemysłowa i alarmy przeciwwłamaniowe to proste, ale skuteczne sposoby ochrony własności. Firmy i zakłady przemysłowe coraz częściej korzystają z tego rodzaju zabezpieczeń, aby zapobiegać utracie czy zniszczeniu mienia, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom. W ramach systemów monitoringu wizyjnego wykorzystywane są zarówno kamery bezprzewodowe, jak i tradycyjne urządzenia zasilane prądem. Czy kamery bezprzewodowe to rzeczywiście bezpieczna opcja?

Zasilane z sieci systemy bezprzewodowe są oczywiście bardziej niezawodne. Nie musimy wymieniać baterii i możemy polegać na stałym strumieniu nagrań przekazywanym do telefonu lub innego urządzenia monitorującego.

Model zasilany bateryjnie wymaga regularnej konserwacji, ale można go umieścić w miejscach poza zasięgiem, ukryć przed wzrokiem potencjalnych przestępców lub zmienić jego lokalizację w razie potrzeby. Dzięki temu kamera bezprzewodowa to doskonałe rozwiązanie do nadzoru zewnętrznego.

Niezależnie od preferencji oba modele są lepsze od przewodowych kamer wymagających okablowania, zwłaszcza biorąc pod uwagę łatwość montażu i eksploatacji.

Źródło: https://www.montersi.pl/wsparcie/porada/zadbac-o-bezpieczenstwo-urzadzen-cctv-ip/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *